Brötje to niemiecka marka założona w 1919 roku specjalizująca się w technikach grzewczych. Dzięki wieloletniemu doskonaleniu swoich produktów Brötje jest obecnie liderem w produkcji nowoczesnych gazowych kotłów kondensacyjnych w całej Europie.

Ile kosztuje przegląd pieca gazowego brotje?
Koszt przeglądu kotła w domku jednorodzinnym o mocy do 35kW wynosi od 200 do 500 PLN brutto. Cena uzależniona jest od modelu kotła, mocy kotła oraz stopnia zanieczyszczenia. Powyższy koszt należy traktować orientacyjnie. Podany koszt nie zwiera kosztu części zamiennych.
 
Czy piece brotje są dobre?
Każdy kocioł będzie działać niezawodnie pod warunkiem prawidłowego montażu oraz prawidłowego doboru do danej instalacji a także pod warunkiem prawidłowej eksploatacji i wykonywaniu okresowych przeglądów serwisowych. Kotły Brotje to dobre kotły mające wyrobioną solidną pozycję na rynku grzewczym.
 
Jak wyłączyć piec gazowy Brotje?
O ile dany model kotła jest wyposażony w przełącznik 0/1 to należy przestawić go w pozycję "0". W przypadków kotłów PWHC i PWHS nacisnąć przycisk włącznika tak aby na wyświetlaczu pojawił się napis "OFF"
 
Czy placi się za przeglad pieca gazowego na gwarancji?
Tak, przeglądy są płatne zarówno w okresie trwania gwarancji jak i po gwarancji.
 
Czy trzeba robić co roku przegląd pieca gazowego?
Tak, zaleca się wykonywanie przeglądów kotłów raz w roku. Przyjęło się że przeglądy wykonuje się przed sezonem grzewczym. Jednak ze względu na ilość zleceń w serwisach tuż przed sezonem grzewczym to czas oczekiwania może wynieść nawet kilka tygodni. O przegląd kotła warto zadbać wcześniej. Tak naprawdę nie ma znaczenie kiedy przegląd jest wykonany, ważne żeby było to co 12 miesięcy.
 
Ile bierze serwisant za uruchomienie pieca gazowego?
Jeżeli kocioł jest prawidłowo przygotowany do uruchomienia przez instalatora, wszystkie dodatkowe urządzenia takie jak pompy, czujniki, zawory mieszające są podłączone elektrycznie do kotła, wtedy jedynym kosztem jaki ponosi użytkownik jest koszt dojazdu. Jeżeli pierwsze uruchomienie jest związane z tak zwanym "okablowaniem" kotłowni wtedy koszt uruchomienia jest ustalany indywidualnie z klientem lub wykonawcą kotłowni.
 
Jaka powinna być temperatura na piecu gazowym?
Temperatura wody grzewczej jest sprawą bardzo indywidualną dla każdej instalacji oraz oczekiwań użytkowników. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie czujnika temperatury zewnętrznej. Wówczas temperatura wody grzewczej jest płynni regulowana w zależności od temperatury zewnętrznej. Jeżeli natomiast nie ma tego czujnika to przyjmuje się że, dla ogrzewania grzejnikowego nie powinna przekraczać 60-65 stopni ala ogrzewania podłogowego 40 stopni.
 
Jaki Regulator pokojowy do pieca Brotje?
Jest to temat bardzo szeroki i po części bardzo indywidualny. Do kotłów Brotje można zastosować regulatory dedykowane np serii IDA czy też serii ISR. Można też zastosować serowniki innych producentów takich jak Salus, Euroster, Auratron lub wielu innych. Aby prawidłowo dobrać regulator pogodowy zachęcamy do kontaktu z autoryzowanym serwisem Brotje.
 
Czy piecyk gazowy może być zabudowany?
Piecyki gazowe nie mogą być szczelnie zamknięte w szafce. Konieczne jest zapewnienie obiegu powietrza, dlatego zawsze należy stosować różnego rodzaju otwory i nieszczelności. Może to być otwarta górna i dolna część szafki lub drzwiczki z ażurowymi prześwitami.
 
Jak zresetować kocioł gazowy?
Aby zresetować kocioł należy przycisnąć odpowiedni przycisk odpowiadający za funkcję "reset". W kotłach: WGB, WHBS, WHBC, WHBK, WHBM, WBS, WBC, BBS, SGB, SOB należy wcisnąć i przytrzymać 2-3 sekundy guzik z tym symbolem .
W przypadku kotłów PWHS i PWHC należy nacisnąć guzik z napisem "RESET".
W żadnym z wymienionych modeli włączenie i wyłączenie kotła nie spowoduje że kocioł zostanie zresetowany.
W przypadku każdego kotła mogą wystąpić awarie których pruba zresetowania nie przyniesie efektu. W takim przypadku zaleca się kontakt z autoryzowanym serwisem Brotje.
 
Dlaczego piec gazowy nie odpala?
Powodów nie uruchomiania się urządzenia może być wiele. Przede wszystkim należy sprawdzić ciśnienie wody w instalacji grzewczej, następnie czy urządzenie jest prawidłowo podłączone do instalacji elektrycznej. Jeżeli w domu mamy kuchenkę gazową to warto sprawdzić czy palą się palniki. W następnej kolejności należy sprawdzić co jest wyświetlane na wyświetlaczu pieca i ewentualnie porównać to z instrukcją urządzenia. Jeżeli w naszym odczuciu wszystko jest dobrze to należy skonsultować się z autoryzowanym serwis Brotje.
 
Jakie ciśnienie na piecu gazowym brotje?
Przyjmuje się się że optymalne ciśnienie mieście się w przedziale od 1,2 do 2 bary.
 
Ile jest gwarancji na piece Brotje?

Firma Brotje udziela gwarancji na okres:

  • 10 lat na wymienniki ciepła kotłów kondensacyjnych serii EVO
  • 5 lat na wymienniki ciepła kotłów stojących, pozostałych kotłów kondensacyjnych i podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej
  • 2 lata na wymienniki ciepła kotłów niskotemperaturowych
  • 2 lata na palniki nadmuchowe olejowe i gazowe oraz atmosferyczne
  • 2 lata na automatykę, podzespoły elektryczne i pozostały osprzęt
  • 6 miesięcy na części podlegające szybkiemu zużyciu, np. bezpieczniki, uszczelki, elektrody zapłonowe i jonizacyjne, anody, itp.\

okres gwarancji rozpoczyna się od daty pierwszego uruchomienia lecz nie później niż 6 miesięcy od daty zakupu przez użytkownika lub 12 miesięcy od daty sprzedaży przez Bims Plus /wyłącznego przedstawiciele Brotje Heizung na rynku polskiem/

Jedne z najczęściej zadawanych pytań na temat kotłów Brotje i nie tylko

Krótko o Brotje

Brotje Heizung

500 - 236 - 940

Logo Kupiec-Therm Marian Pietrzak Mariusz Pietrzak

Serwis Brotje Junkers Ariston

Rozwiązania grzewcze na miarę Twoich potrzeb

Moja strona

Telefon kontaktowy

500 - 236 - 940

Zapraszamy na inne nasze strony

www.serwis24-junkers.pl

www.serwis-brotje.pl

Przycisk Facebook na stronie Kupiec-Therm, umożliwiający łatwe udostępnianie i polubienie naszej strony w mediach społecznościowych

Social Media

Usługi:

Autoryzowany Serwis Brotje, Junkers, Ariston

Przeglądy, konserwacja, naprawa kotłów gazowych.

Pierwsze uruchomienia

Montaż nowych kotłów gazowych

Modernizacja kotłowni

Serwis Brotje Marki, Zielonka, Kobyła, Wołomin, Radzymin, Warszawa, Legionowo

Serwis Junkers Marki, Zielonka, Kobyła, Wołomin, Radzymin, Warszawa, Legionowo

Serwis Ariston Marki, Zielonka, Kobyła, Wołomin, Radzymin, Warszawa, Legionowo

Przycisk Facebook na stronie Kupiec-Therm, umożliwiający łatwe udostępnianie i polubienie naszej strony w mediach społecznościowych serwisu Brotje
Przycisk Facebook na stronie Kupiec-Therm, umożliwiający łatwe udostępnianie i polubienie naszej strony w mediach społecznościowych do serwisu Junkers